AUTO RALLIJS

VRR autorallija komanda 2020.gada rallija sezonā.

2020.gads, sakarā ar pandēmiju, nebija sacensībām bagāts. Arī abus ziemas posmus atcēla sakarā ar nepiemērotiem laika apstākļiem. Tāpēc Latvijas čempionātā atlika vien trīs posmi. Tie bija rallijs Rokiški, Talsi un Liepāja. Pie tam Talsi un Liepāja norisinājās vienā nedēļas nogalē paralēli Eiropas čempionāta posmam. 

Rallija sezonu abas komandas ekipāžas iesāka ar miniralliju Rauna. Šis rallijs tika izmantots kā treniņu sacensības un abas ekipāžas nestartēja ieskaitē, bet kā sacensību atklājošās automašīnas (tā saucamās nullītes). Arvis Vecvagars stūrmaņa krēslā izmantoja savu dēlu Lauri, kuram tās bija ugunskristības rallijā. A.Vecvagars : “... Jāsaka, ka Lauris ļoti labi tika galā ar saviem pienākumiem. Arī mūsu mašīnai Renault Clio 3 pēc pamatīgas pārbūves tās bija pirmās sacecensības. Tāpēc šīs sacensības tika izraudzītas, lai testētu automašīnu...”. Arī otra komandas ekipāža I.Liepiņš/ J.Sokolovs aizvadīja labu treniņsacensību. Jāpiezīmē, ka pēc šīm sacensībām viņu Renault Clio 2 Sport tika pārdota.


Pirms LRČ rallijiem A.Vecvagara/G.Gaiķa ekipāža ar LADA VFTS mašīnu piedalījās rallijā Žemaitija. Šis rallijs bija Historic ieskaites posms. A.Vecvagars: “...šajā rallijā bijām vienīgā Lada ieskaites automašīna, tāpēc cīnījāmies ar 2WD Historic ekipāžām. Rezultātā 4.vieta (no Latvijas 3.vieta) starp 2WD ekipāžām. Varējām pacīnīties par nokļūšanu uz pjedestāla, bet otrajā ātrumposmā tika bojāti abi pr.amortizatori un temps bija jāsamazina, lai tiktu līdz finišam ...”


Uz ralliju Rokiškis, kurš notika augusta sākumā, komanda devās ar divām ekipāžām. GanA.Vecvagars/ G.Gaiķis, gan I.Liepiņš/J.Sokolovs startēja ar Renault Clio 3 sport automašīnām LRČ5 grupā. Pēc pirmās rallija dienas A.Vecvagara ekipāža LRČ5 ieskaitē bija otrie.
Bet jau vakarā atklājās ātrumkārbas defekts, kuru it kā izdevās novērst. Tomēr otrās dienas pirmajā ātrumposmā sekoja izstāšanās ātrumkārbas defekta dēļ. Pēc A.Vecvagara/G.Gaiķa ekipāžas izstāšanās, I.Liepiņa/J.Sokolova ekipāža pacēlās uz trešo vietu. Tomēr jau pēc diviem ātrumposmiem parādījās sajūga problēmas un arī otra ekipāža bija sdpiesta izstāties. J.Sokolovs: “... šīs sacensības mūsu komandai bija neveiksmīgas, jo pievīla tehnika. Tomēr redzam, ka mūsu ātrums aug un ir visas cerības turpmāk pacīnīties par pjedestālu ...”

Septembra sākumā mūsu komanda devās uz Liepāju, kur notika pēdējie divi LRČ posmi. Rallijs Talsi notika sestdien. Laika apstākļi nelutināja – bija ļoti karsts un saulains un temperatūra ap 30grādiem.
Pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem A.Vecvagara/G.Gaiķa ekipāža bija otrie LRČ5 ieskaitē, bet I.Liepiņš/ J.Sokolovs ieņēma piekto vietu.Nākošajā ātrumposmā izstājās tā brīža līderi U.Lepiksona ekipāža. A.Vecvagars: “ ... pēc Lepiksona izstāšanās nokļuvām stabilā pirmajā vietā. Centāmies kontrolēt savu tempu tā, lai pēc iespējas saglabātu mašīnas resursus. Neskatoties uz to, piedzīvojām bīstamu momentu Strazdes ātrumposma tramplīnā. Esam ļoti priecīgi, ka izcīnījām pirmo vietu LRČ5 ieskaitē. Sen nebijām stāvējuši uz pjedestāla augstākā pakāpiena 2wd ieskaitē...” 

Rallija Talsi finišā A.Vecvagara ekipāžai uzvara ! I.Liepiņa/J.Sokolova ekipāža kāpināja tempu un uzvrot pēdējā ātrumposmā, nodrošināja ceturto vietu LRČ5 ieskaitē.


Jau nākamās dienas rītā startēja rallijs Liepāja Latvijas čempionāta 3posms. Mehāniķiem bija jāveic liels un nenovērtējams darbs. 

Abas sacensību mašīnas bija jānogādā no Talsiem uz Liepāju un pa nakti jānovērš visi defekti un jasagatavo mašīnas nākošās dienas sacensībām. 

Arī rallijs Liepāja mūsu komandai bija veiksmīgs. Jau pēc pus rallija A.Vecvagara/G.Gaiķa ekipāža nostiprinājās pirmajā vietā, kas tika noturēta līdz finišam. Arī I.Liepiņa/J.Sokolova ekipāža uzrādīja augstvērtīgus rezultatus un izcīnīja otro vietu. A.Vecvagars : “ ...pirmo reizi mūsu komanda izcīnīja dubultuzvaru LRČ posmā. Par to esam ļoti priecīgi. Prieks arī par I.Liepiņa/J.Sokolova ekipāžas progresu. Jānim tas ir augstākais sasniegums īsās rallija karjeras laikā. Liels paldies mūsu mehāniķiem, atbalstītājiem un līdzjutējieim...”


VRR autosports komanda iesāk 2019. gada rallija sezonu.

2019.gads mūsu komandai iesākās janvārī ar 2018.gada apbalvošanas cermoniju. Apbalvošanā komandas ekipāža Arvis Vecvagars un Gints Gaiķis saņēma kausus par uzvaru 2018.gada Historic 2WD un Historic Lada ieskaitēs.
Sacensību sezona iesākās nedēļu vēlāk ar Alūksnes ralliju. Šis rallijs mūsu komandai izvērtās ļoti neveiksmīgs – dēļ tehniskām problēmām abas komandas ekipāžas bija spiestas izstāties.
A.Vecvagara ekipāža ar Lada VFTS veiksmīgi piedalījās piektdienas testa ātrumposmā un nekas tobrīd neliecināja par problēmām. Sestdienas rītā jau stāvot rindā uz LK0 (aptuveni 10 min pirms starta) a/m pazuda lādēšana. Lai gan mehāniķi centās to novērst, tik īsā laikā to nebija iespējams izdarīt. Sekoja izstāšanās vēl neuzsākot ralliju.
I.Liepiņa un J.Sokolova ekipāža veiksmīgi iesāka rallija pirmo dienu un pēc nakts ātrumposmiem ieņēma sesto vietu LRC5 ieskaitē. Diemžēl otrās dienas pirmajā ātrumposmā salūza pusass un ekipāža bija spiesta palikt trases malā.
Jau pēc trīs nedēļām sekoja rallijs Sarma, kas bija LRČ 2posms.
Rallijs labi iesākās A.Vecvagara un G.Gaiķa ekipāžai. Pēc četriem ātrumposmiem, ekipāža atradās 2vietā Historic 2WD ieskaitē un 1vietā Historic Lada ieskaitē. Taču tālāk atkal nācās saskarties ar tehniskām problēmām. 5 ātrumposma vidū salūza masas slēdzis un nācās apstāties. Ekipāža no ātrumposma spēja izbraukt zaudējot aptuveni 6minūtes. Arvis Vecvagars: “ … ātrumposma finišā jau domājām par izstāšanos, tomēr pieņēmām lēmumu mēģināt novērst defektu, lai varētu turpināt ralliju. Remonts prasīja vēl aptuveni 20 minūtes. Lai gan līdz ar to nokavējām uz nākošo LK 4 minūtes, varējām turpināt ralliju. Žēl par šo defektu, jo šajos sarežģītajos ceļa apstākļos spējām uzturēt augstu tempu un gājām uz labu rezultātu. Tomēr tāds ir tehniskais sporta veids … “ To, ka ekipāžas ātrums bija ļoti augsts, pierādīja arī pēdējais 14 km garais ātrumposms, kurā ekipāža uzrādīja 2rezultātu stap visām 2WD Historic ekipāžām. Tomēr rallija finišā, ekipāža bija priecīga par sasniegto 2vietu Historic Lada ieskaitē. Liels paldies arī Vanaga ekipāžai, kura remonta laikā, izlīdzēja ar instrumentiem.
Kā otra komandas ekipāža, šajā rallijā bija Valter Bluķa un Jāņa Sokolova ekipāža, kas piedalījās rallijsprinta 2000 ieskaitē. Jāpiezīmē, ka Valters startēja rallijā pēc vairāku gadu pārtraukuma. Ekipāžas mērķis bija audzēt savu ātrumu rallija laikā un cīnīties par pjedestālu savā iskaitē. Kā atdzina vairums pilotu, šis bija viens no grūtākajiem rallijiem Sarma. Dēļ strauji kūstošā sniega seguma, trase pārvērtās putrā un arī garo radžu riepas nespēja nodrošināt kaut cik prognozējamu auto vadīšanu. Cīnoties ar šiem ceļa apstākļiem, ekipāža tomēr bija spiesta izstāties pirms 4ātrumposma dēļ.elektrosistēmas defekta.
Lai gan rallija sezona mūsu komandai iesākās ne visai veiksmīgi, esam apņēmības pilni startēt nākamos LRČ posmos. Ceram vasarā līdzjutējus iepriecināt ar jaunu, līdz šim Latvijā neredzētu auto (pašlaik notiek auto sagatavošana).
Tiekamies maija beigās Liepājā un Talsos.


2018. gada sezonas turpinājums

Ekipāža A.Vecvagars/G.Gaiķis ( Lada VFTS) sezonas turpinājumā piedalījās rallijā “ Talsi 2018”. Šoreiz uz starta stājās jau desmit Historic ieskaites mašīnas. Sacensības bija spraigas un Talsi vienmēr bijuši nesaudzīgi pret tehniku. Jau otrajā ātrumposmā salūza viens no motora pārsega slēdžiem un motora pārsegs gandrīz tika norauts. Par laimi citas nopietnas problēmas nebija un savā Lada Historic klasē izdevās uzvarēt pārspējot A.Staņeviča/ K.Šimkus ekipāžu. 2WD ieskaitē izcīnīta otrā vieta aiz G.Ozoliņa/K.Roziņa ekipāžas. Kopvērtējumā pēc aizvadītiem trīs posmiem, esam pirmie gan Lada Historic, gan 2WD Historic vērtējumā.

Tikko kļuva zināms, ka Historic 4.posms rallijs “ Saldus 2018” tiek atcelts.

Pēc šī paziņojuma, mūsu ekipāža ir nolēmusi sezonas beigās startēt leģendārajā rallijā “ Saaremaa 2018” Igaunijā.

Šajā rallijā startēs arī otra komandas VRR autosports ekipāža : I.Liepiņš/ J.Sokolovs ( Renault Clio Sport), kuri startēja arī rallijā “Talsi 2018” un izcīnīja 4vietu klasē līdz 2L.

Uz tikšanos Saaremaa!


2018. gada ziemas rallijs

Šī gada rallija sezona iesākās ar diviem ziemas rallijiem - “ Alūksne” un “Sarma”. Ekipāža A.Vecvagars un G.Gaiķis šo sezonu iesāka ar jaunu automašīnu. Šogad ekipāža startēs Historic klasē ar automašīnu Lada VFTS, kuras pārbūve notika jau no 2017.gada maija. Liels paldies mehāniķiem Ernestam un Artim, kuri palīdzēja sagatavot automašīnu šai sezonai. 


Dalība rallijā “ Alūksne” bija paredzēta, lai pierastu pie jaunā auto un atklātos mašīnas “bērnu slimības”. Laika trūkuma dēļ, pirms rallija nebija aizvadīti testi, tāpēc rallijs tika uzsākts piesardzīgi. Bet pateicoties konkurentu neveiksmēm, spējām sasniegt pjedestāla pirmo vietu arī Historic 2WD ieskaitē. 


Sarmas rallijā bija nelielas tehniskas problēmas, kas liedza pilnībā izmantot auto potenciālu. Vēl jāpiezīmē, ka trases segums bija sarežģīts, jo Historic automašīnas startēja pirms LRČ ieskaites un mums nācās attīrīt sasnigušo trasi. Kopumā pēc pirmajiem diviem posmiem esam priecīgi par to, ka ar jauno auto ir sasniegts finišs abos rallijos un izdevies nostiprināties vadībā gan Lada Clasic, gan Historic 2WD vērtējumā. 


Pašlaik jānovērš atklātās nepilnības un jāuzlabo automašīna, lai piedalītos rallijā “Talsi”, kas notiks maijā.


2017. gada rallija sezona

Ekipāža Arvis Vecvagars/ Gints Gaiķis ir noslēgusi 2017.gada autorallija sezonu. Sezonas pēdējā rallijā “ Liepāja 2017”
Arvis startēja kopā ar stūrmani Jāni Sokolovu. Jānim tā bija debija lielajā rallijā, kurā tika izcīnīta trešā vieta.

Arī sezonas kopvērtējumā tika izcīnīta tešā vieta grupā RK1. Lai gan šī sezona iesākās ar trīs rallijiem, kuros ekipāža bija spiesta izstāties tehnikas dēļ ( pie tam rallijā “Alūksne 2017” - pirms pēdējā ātrumposma un rallijā “ Talsi 2017” pēdējā ātrumposmā 200m pirms
finiša), tomēr uzvara rallijā “Latvija 2017” un divas trešās vietas
noslēdzošajos posmos ļāva aizsniegties līdz pjedestālam sezonas kopvērtējumā.

Šosezon tika pārdotas abas līdšinējās sporta a/m Renault Clio Sport un tika iegādāts jauns rallija auto. Visu sezonu, paralēli startiem čempionātā, tika gatavots jaunais auto. Ar šo auto ir plānots startēt 2018.gada rallija sezonā.

Uz tikšanos 2018.gada sezonā.

2016. gada rallija sezona

Ekipāža Arvis Vecvagars/ Gints Gaiķis ir noslēgusi 2016.gada autorallija sezonu. Sezonas kopvērtējumā ir izcīnīta otrā vieta grupā RK1 Latvijas rallija kausā. Sezonas laikā tika izcīnīta pirmā vieta rallijā "Talsi" kā arī vēl divas vietas uz goda pjedestāla. Tika piedzīvotas arī sāpīgas izstāšanās - motora un kārbas defekti. A.Vecvagars: "... Kopumā ar sezonu esam ļoti apmierināti, jo jaudas ziņā mūsu mašīna ir nedaudz švakāka kā konkurentu mašīnas. Tāpēc arī 2017.gada sezonā plānojam mainīt sporta tehniku un ieskaites grupu. Ceram, ka izdosies."
Uz tikšanos 2017.gada sezonā.